Samanyolu 2. bölüm

6 12 2009

Nejat teyzesinden öğrendiği gerçekle sarsılır. Yıllardır Zülal’e olan aşkından dolayı vicdan azabı çeken Nejat, artık onun gerçek kuzeni olmadığını bilmektedir. Feride hanım Zülal’i kaybetme korkusuyla bu sırrı ömür boyu saklamaya kararlıdır. Teyzesinin bu arzusu Nejat’la Zülal’in arasında büyük engel olmaya devam edecektir. Kapalı kapılar ardından sızan fısıltılar Melek’in dikkatini çeker. Şüpheleri Melek’i evdeki durumları sorgulamaya iter. Namık arkadaşı Nejat’ı İstanbul’da kaldığı süre içinde yalnız bırakmak istemez.

Zülal ve Melek’in de onlara katılmasıyla hoş vakit geçirirler. Namık’ın Zülal’le yakından ilgilenmesi Nejat’ı huzursuz eder. Zülal de Namık’ın kız kardeşi Eda’nın, Nejat’la samimiyetini kıskanmaktadır. Bu arada Nejat’ı babasının mirasından mahrum bırakmak isteyen Belkıs, onu saf dışı edecek planlar peşindedir. Bu konuda en büyük yardımcısı aynı zamanda yasak ilişki yaşadığı avukatı Ali’dir. Belkıs’ın evden kovduğu hizmetli Hatice soluğu Feride Hanım’ın yanında alır.

Hatice’nin tanık olduğu olaylar Belkıs’ın gerçek yüzünü bir kez daha gözler önüne serer. Namık’ın evindeki davette, Nejat’ın gözü yine Zülal’in üzerindedir. Nejat teyzesine verdiği sözün ağırlığını altında Zülal’den uzak durmaya çalışırken, Feride hanımın evinde aralanan sır perdesi yeni bir gerçeği ortaya çıkarır

kaynak : samanyolu 2. bölüm

Advertisements

কাৰ্য

Information

মন্তব্য প্ৰদান কৰক

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: