yaprak dökümü 144. bölüm özeti

3 03 2010

Hayriye Hanım’ın hayalleri karşısında sinirlerine hakim olmakta zorlanan Ali Rıza Bey’e yaşadığı her olay daha ağır gelmeye başlıyor. Fikret ile Tahsin arasındaki gerginlik giderek artmakta, Fikret kendini yorgun ve çaresiz hissetmektedir. Necla’nın şirkette Şevket’e iş ayarlayacağını düşünen Hayriye Hanım’ın umutları, Necla’nın olumsuz yaklaşımıyla suya düşer.

Büyük umutlarla başladığı inşaatı hakkında son kararını veren Şevket, hayallerinden ve geleceğinden çaresizlik içinde vazgeçer. Ali’nin yakın ilgisi Necla’nın huzursuzluğunu arttırmaktadır. Necla’yı düştüğü zor durumdan yine Ali kurtarır. Doğacak bebeğinin heyecanını yaşayan Leyla, Oğuz’un etrafında çalmaya başlayan tehlike çanlarının farkında değildir. Hayriye Hanım’ın Şevket’le ilgili planlarını Necla’ya kabul ettirme çabaları devam etmekte, Necla ise içinde bulunduğu durumun gittikçe zorlaştığını fark etmektedir.

Hayriye Hanım’ın hayalleri karşısında sinirlerine hakim olmakta zorlanan Ali Rıza Bey’e yaşadığı her olay daha ağır gelmekte ve mahcubiyetini artırmaktadır. Tekin Ailesi’ni saklandığı köşeden izleyen Ferhunde, sabırla sırasını beklemektedir. Fikret’in Tahsin’le ilgili soru işaretleri Cevriye Hanım’ın telkinleriyle büyümekte, evlilikleri çıkmaza sürüklenmektedir. Soru işaretleriyle birlikte yanan şüphe ateşi, öfke rüzgârlarının desteğiyle kısa zamanda yangına dönüşür.

kaynak : yaprak dökümü 144. bölüm

Advertisements

কাৰ্য

Information

মন্তব্য প্ৰদান কৰক

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: